یک هدیه ارزشمند

‍‍ ‍‍ ‍‍ ‍‍ ‍‍ ‍

✍️بهار اخوت

دوست هدیه ای است که به خودمان می دهیم.🖋رابرت لوئیس استیونسن

دوستی نایاب ترین و خاص ترین تجربه ی زندگی هر انسانی است. دوستی می تواند کاملا تصادفی و بدون پیش‌بینی قبلی اتفاق بیافتد و سالهای سال هم ادامه یابد.

گاهی هم با قرار گرفتن عمدی در مکان و موقعیتی که فرد مورد علاقه و ستودنی شما در آن حضور دارد ، یا سر زدن به مکانها و محدوده هایی که مورد علاقه شماست، به امید اینکه فردی را با طرز فکر و نوع نگرش خودتان برای دوستی پیدا کنید یک رابطه دوستانه شکل می‌گیرد.

دوستی از هر نوعی که باشد، ما را از دنیای عادتها دور می‌کند و دنیای جدیدی را برای تجربه‌ی احساسات جدید پیش‌رویمان قرار می‌دهد.

دوستی چه با هدف خاطره سازی و کیفیت بخشی به زندگی باشد، چه به خاطر فعالیتهای مشابه کاری، می‌تواند دنیایتان را دگرگون سازد.

هم فکری، احساسات مشترک، حمایت دو جانبه، همدلی به دور از قضاوت همه و همه از فواید دوستی است.

یک دوست خوب می تواند علاقه شما را به وقایع، موجودات، علوم، اجسام و افراد به مرور اما عمیقا تغییر دهد.

به این صورت بهتر است جمله‌ی جناب استیونسن را اینگونه بازنویسی کنم که دوست خوب هدیه ای است که به خودمان می‌دهیم. چرا که یک انتخاب غلط می تواند سال‌های سال حتی گاهی تمام عمر ما را به کابوسی وحشتناک بدل کند.

از جذابیت‌های دوستی هم همینقدر بگویم که دوست گاهی از نزدیک‌ترین افراد خانواده می‌تواند نزدیک‌تر و موثرتر باشد، چرا که انتخاب دوست برخلاف خانواده، اختیاری است و می‌تواند یک رابطه ی کاملا آگاهانه و با هدفهای مشترک باشد.

و در پایان دوست دارم متن دوستانه ام را اینگونه پایان دهم:

گنج راستين يكى بيش نيست
و آن
روابط ميان آدم هاست …
زمین انسان‌ها”آنتوان دوسنت اگزوپری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *